Hodowla:

Akwarystyką interesuję się od zawsze, wcześniej hodowałem wiele ryb różnych gatunków,
z czasem ta fascynacja doprowadziła mnie do najpiękniejszych ryb słodkowodnych,
jakimi są dyskowce.

W 1999 roku założyłem hodowlę paletek zbierając jak najlepszy materiał genetyczny z całego świata. Poprzez wieloletnią selekcję stworzyłem własne linie hodowlane, w których utrwalone odmiany barwne są podstawą mojej hodowli po dzień dzisiejszy.
Ta długoletnia selekcja i dobór najlepszych ryb do hodowli została doceniona w postaci wielu nagród na konkursach dyskowców zarówno w kraju jak i zagranicą, o czym można szerzej przeczytać w dziale
Osiągnięcia
.
W miarę czasu powiększałem hodowlę opracowując różne rozwiązania techniczne, które za moją zgodą są wykorzystywane przez innych hodowców. Rozwiązania te sprawiły, że wiele czynności i procesów pielęgnacyjnych uległo automatyzacji, co stawia moją hodowlę na poziomie światowym.
Parametry wody są utrzymywane w zakresie - pH 6-6,5; twO 6; twW 3; mS 250-330.

Od 2006r. moja firma rozrosła się powiększając o filię w innym mieście. Na dzień dzisiejszy Natura Discus liczy 151 zbiorników o łącznej pojemności 32.900 litrów. Aktualnie trwają dalsze prace nad rozbudową i modernizacją hodowli. Wyselekcjonowanych i dobranych 70 par tarliskowych zapewnia Państwu bogatą ofertę handlową w 15 odmianach barwnych. Wiele ryb z najnowszych odmian barwnych z tzw. top listy światowej jest przygotowywanych do hodowli. Z czasem trafią one do stale powiększającej się grupy moich klientów, zarówno detalicznych jak i hurtowych. Wzbogacą tym samym rynek krajowy o ryby najwyższej jakości, które tak jak poprzednie staną się wzorcem hodowlanym w kraju i w Europie.

Pomimo wielu lat praktyki i osiągnięciu niewątpliwych sukcesów w prowadzonej hodowli wciąż współpracuję z zaprzyjaźnionymi hodowcami oraz ichtiologami pogłębiając wiedzę o hodowli paletek w zakresie ich biologii, profilaktyki i opracowywaniu nowych metod leczniczych.

Nowa szata graficzna strony jak również wizerunek medialny jest efektem nawiązania współpracy z osobą o odpowiednim doświadczeniu. Systematycznie będzie uzupełniany każdy dział strony poprzez: nowe zdjęcia w galerii, wszelkie podstawowe informacje o pielęgnacji ryb, dawne i bieżące wydarzenia - wszystko po to, aby Państwo powracali tu wielokrotnie.
Życzę Wszystkim wielu sukcesów w życiu prywatnym i akwarystycznym.

Stanisław Kaczorowski